Egy szúrópróbaszerű ellenőrzés során derült ki, hogy a toronyház speciális tartószerkezete meggyengült: a vázszerkezeten rozsdásodás jelei mutatkoztak, ami miatt az épület statikai biztonsága veszélybe került. Szakértők kiemelték, hogy bár nem volt közvetlen életveszély, óvatossági intézkedéseket vezettek be.
Rabb Péter építészmérnök megjegyezte, hogy az akkori tudományos és technikai színvonal nem tette lehetővé az épület megerősítését.
1989. december 23-án, egy lakógyűlés keretében bejelentették, hogy pár hónapon belül mindenkinek ki kell költöznie az épületből, bár ekkor még csak ideiglenesen.
A pécsi TV rögzítette ezt a gyűlést, és több lakót is megkérdeztek az üggyel kapcsolatban. Az emberek leggyakoribb reakciója a kétségbeesés volt, sokan azonban csak rémhírként kezelték a kilakoltatást.
A toronyház történetében az elkövetkező években több tulajdonos váltotta egymást, de végül 2002-ben sikerült a város vezetésének visszavásárolnia az épületet.
2003 tavaszán, miután a Coordinátor Rt. megnyerte a pécsi önkormányzat által kiírt pályázatot, 300 millió forintból megerősítette az épület szerkezetét, így az újra lakhatóvá vált.
Azóta, a több mint egy évtized alatt számos ötlet merült fel a Magasház hasznosításával kapcsolatban. Volt, aki kollégiumként, mások irodaházként képzelték el, de szóba jött pláza, ötcsillagos szálloda, panorámaéttermek, luxusapartmanok kialakítása, sőt, még kilátó ötlete is felmerült.
Az elvesztés feldolgozása hosszú folyamat volt számára, sokáig úgy érezte, hogy lélegzethez sem jut. Ehhez hasonlította kisfia születését is, amely szintén egy olyan mélyreható tapasztalat volt, ami ö
Ha valóban tele volt a raktár, miért hiányoztak a mosdókból a szükséges eszközök? Mi a fontosabb, a tele raktár „bemutathatósága” vagy a minimális higiéniai feltételek biztosítása a betege
Leave a Comment